nebojte se zeptat :-)

Datum 27.09.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: Holátko

Odpovědět

no tak gratuluji ;-)

Datum 20.09.2014

Vložil Krajler

Titulek Vápník

Odpovědět

Zdravím, hodně čtu že chamík potřebuje dostatek vápníku. Ale jak získává vápník ve volné přírodě? Vim že cvrčci ze zveráče nejsou takovou kvalitní potravou. Já svýmu chamíkovi chytám luční koníky a cvrčky, pavouky, mouchy atd. a snažím se chytat co nejvíc motýlů protože prej taky obsahujou vápník, dal sem mu i nadrcený vaječný skořápky do mističky do terárka, protože když sem ho pustil na zahradě tak mi slízával kousky šnečích ulit. A kdy můžu mu dát holátko? Je mu 8 měsíců

Datum 21.09.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: Vápník

Odpovědět

ač si to mnozí nedokáží dost dobře představit, rozdíl mezi životem na svobodě a v zajetí je značný. V zajetí je velice obtížné nastolit přesné prostředí jako mají chameleoni ve volné přírodě. V domácím prostředí se chovatelé snaží co nejvíce přizpůsobit tak aby to tvorečkům bylo co nejpřirozenější, i přes to ale ještěři zažívají stres z malého prostranství a nedostatek slunečního záření. To bohužel znamená dopovat tvora dávkami vitamínů, zejména pak vápníku. Ve volné přírodě vápník získávají různými způsoby, např. pojídáním vajec ptáků, či drastickému pojídání holátek malých hlodavců i ptáků.
Cvrčci ať už ze zverimexu, či z volné přírody, jsou dostatečně kvalitní potravou pro chameleony, nicméně i tak je zapotřebí alespoň občas tuto potravu poválet ve směsi vitamínů.
Holátko lze chamikovi podávat hned jak bude schopen jej pozřít. Záleží na velikosti ještěra i holátka. Ne vždycky ale je chameleon ochoten holátko sníst. Měl jsem samičku, která za svůj život ani jedenkrát nepozřela holátko, prostě ho nechtěla.

Datum 21.09.2014

Vložil Krajler

Titulek Re: Re: Vápník

Odpovědět

Děkuju za odpověď :) teď zrovna řeším problém s tím, že muj chamík je furt hnědej, teplotu na výhřevným místě má 30-33°C, terárko na výšku má 60x50x40, UVB mám, vitamíny i vápník taky. Nevim jestli se mu něco nelíbí, protože mi pořád vylejzá z terárka. Někdo mi poradil ať zkusím sundat stínítko z UVB žárovky, tak uvidim. Nevěděl byste proč je hnědej a zdrhá z terárka?

Datum 22.09.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: Re: Re: Vápník

Odpovědět

mezi pulrokem a rokem samci chamiku prozivaji neco jako pubertu. jejich pohlavni organy dospivaji coz se projevuje na jejich chovani, je plassi a agresivnejsi. pruvodnim jevem je take zbarveni do hneda.
vyssi davky vitaminu to bohuzel neovlivni. takova je priroda.

Datum 22.09.2014

Vložil Krajler

Titulek Re: Re: Re: Re: Vápník

Odpovědět

Jé tak to se mi ulevilo :) pravda je že je víc plašší než dřív :) moc děkuju, jste jeden z mála který je tolerantní k začátečníkům :) moc děkuju :)

Datum 23.09.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Vápník

Odpovědět

vubec neni za co, vzdyt ja taky jednou zacinal ;-)

Datum 23.09.2014

Vložil Krajler

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vápník

Odpovědět

No tak oni asi když začínali tak věděli úplně všecko bez chyb :D. No a ještě jeden dotaz jestli můžu :) hodně lidí s chamíkem se ptá proč chamík jí hlínu, muj to dělá taky, četl sem že je to v pořátku že to má na trávení, tak rači se ujistim jestli to je pravda a jestli to neni způsobený nějakým problémem

Datum 23.09.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vápník

Odpovědět

priznam se ze tohle nevim, nemam s tim zadne zkusenosti protoze mam v terariu jemny pisek. chamik by nemel pozrit vetsi predmet napriklad kaminek tak na to pozor.

Datum 23.09.2014

Vložil Krajler

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vápník

Odpovědět

Jo to dávám pozor aby nesněd kamínek, nevadí :) i tak vám moc děkuju za všecky rady :)