nebojte se zeptat :-)

Datum 23.10.2014

Vložil Pavlína

Titulek chameleon vyvrhl saranče

Odpovědět

Zdravím, nemáte prosím zkušenosti s vyvrhnutím sarančete u chamika? V neděli spal u dna a byl moc tmavý, pak si vylezl nahoru, už vypadal líp, ale otvíral mírně tlamičku a pak jsem našla jsem vyvrhnutá dvě sarančata, tak jsme mu dali vody s hroznovým cukrem a pil, v pondělí jenom polehával, ale aspoň pil, v úterý už lozil, ale ve středu zase jen ležel a večer si zase vlezl ke dnu, ráno byl studený, jak žaba, tak jsme ho z tama vytáhli a dali pod světlo a už se nahříval a zase trochu lozil, ale především spí a když nespí, tak má pootevřenou tlamičku, což taky nevím proč. Ale to, že se chladí, to určitě není, to u něj vypadá jinak. A hlavně už nechce ani pit. Tak jsme ho aspoň položily na chvílu do vody, ať načerpá kloakou. Tak vůbec nevím, čím to může být :-( hlavně, jak od neděle nejedl, tak mu začínají být vidět žebra :-(

Datum 27.11.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: chameleon vyvrhl saranče

Odpovědět

mrzi me ze jsem se neozval driv, ale fakt jsem nemohl. neni dobre, ze vam tady neporadil ani nikdo jiny a ze jsou tyhle stranky hodne prohlizeny. alespon odkaz na nejakeho dalsiho chovatele. doufam, ze se vas problem kladne vyresil a vse dopadlo dobre. ono u takovychto anomalii je lepsi okamzite komunikovat a jednat. je mi lito, ze jsem nemohl driv pomoci.

Datum 26.09.2014

Vložil Krajler

Titulek Holátko

Odpovědět

Zdravím, ptal sem se tady na to holátko pro chamíka a rád bych se Vám pochlubil, že Zíza (muj chamík) to holátko snědl :). Koupil sem to holátko včera a dal ho do terárka. Zíza se k němu pomalu přiblížil, asi 2 minuty si ho prohlížel a pak ho slízl :). Takže sem moc rád, že získal živiny a hlavně dost vápníku :)

Datum 27.09.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: Holátko

Odpovědět

no tak gratuluji ;-)

Datum 20.09.2014

Vložil Krajler

Titulek Vápník

Odpovědět

Zdravím, hodně čtu že chamík potřebuje dostatek vápníku. Ale jak získává vápník ve volné přírodě? Vim že cvrčci ze zveráče nejsou takovou kvalitní potravou. Já svýmu chamíkovi chytám luční koníky a cvrčky, pavouky, mouchy atd. a snažím se chytat co nejvíc motýlů protože prej taky obsahujou vápník, dal sem mu i nadrcený vaječný skořápky do mističky do terárka, protože když sem ho pustil na zahradě tak mi slízával kousky šnečích ulit. A kdy můžu mu dát holátko? Je mu 8 měsíců

Datum 21.09.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: Vápník

Odpovědět

ač si to mnozí nedokáží dost dobře představit, rozdíl mezi životem na svobodě a v zajetí je značný. V zajetí je velice obtížné nastolit přesné prostředí jako mají chameleoni ve volné přírodě. V domácím prostředí se chovatelé snaží co nejvíce přizpůsobit tak aby to tvorečkům bylo co nejpřirozenější, i přes to ale ještěři zažívají stres z malého prostranství a nedostatek slunečního záření. To bohužel znamená dopovat tvora dávkami vitamínů, zejména pak vápníku. Ve volné přírodě vápník získávají různými způsoby, např. pojídáním vajec ptáků, či drastickému pojídání holátek malých hlodavců i ptáků.
Cvrčci ať už ze zverimexu, či z volné přírody, jsou dostatečně kvalitní potravou pro chameleony, nicméně i tak je zapotřebí alespoň občas tuto potravu poválet ve směsi vitamínů.
Holátko lze chamikovi podávat hned jak bude schopen jej pozřít. Záleží na velikosti ještěra i holátka. Ne vždycky ale je chameleon ochoten holátko sníst. Měl jsem samičku, která za svůj život ani jedenkrát nepozřela holátko, prostě ho nechtěla.

Datum 21.09.2014

Vložil Krajler

Titulek Re: Re: Vápník

Odpovědět

Děkuju za odpověď :) teď zrovna řeším problém s tím, že muj chamík je furt hnědej, teplotu na výhřevným místě má 30-33°C, terárko na výšku má 60x50x40, UVB mám, vitamíny i vápník taky. Nevim jestli se mu něco nelíbí, protože mi pořád vylejzá z terárka. Někdo mi poradil ať zkusím sundat stínítko z UVB žárovky, tak uvidim. Nevěděl byste proč je hnědej a zdrhá z terárka?

Datum 22.09.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: Re: Re: Vápník

Odpovědět

mezi pulrokem a rokem samci chamiku prozivaji neco jako pubertu. jejich pohlavni organy dospivaji coz se projevuje na jejich chovani, je plassi a agresivnejsi. pruvodnim jevem je take zbarveni do hneda.
vyssi davky vitaminu to bohuzel neovlivni. takova je priroda.

Datum 22.09.2014

Vložil Krajler

Titulek Re: Re: Re: Re: Vápník

Odpovědět

Jé tak to se mi ulevilo :) pravda je že je víc plašší než dřív :) moc děkuju, jste jeden z mála který je tolerantní k začátečníkům :) moc děkuju :)

Datum 23.09.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Vápník

Odpovědět

vubec neni za co, vzdyt ja taky jednou zacinal ;-)