nebojte se zeptat :-)

Datum 21.07.2014

Vložil Michal

Titulek Užitečný web

Odpovědět

DOPORUČUJI NA ÚVODNÍ STRANĚ STÁHNOUT "Průvodce chovem chameleonů". Moc mi to pomohlo... Chovatel těchto stránek rád poradí a věnuje vám čas a nebojte se mu napsat cokoliv. Ví o čem píše a chamíkům rozumí a poradil mi vždy dobře. Tak jeho web a průvodce je snad důkazem a není třeba spekulovat o jeho zkuš.

Datum 24.07.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: Užitečný web

Odpovědět

dekuji, strankam jsem venoval spoustu casu a interaktivniho pruvodce jsem tvoril pres ctyricet hodin. v budoucnu bych jej chtel doplnit o instruktazni videoklipy. inspirativni jsou take dotazy, kterymi me zaplavujete nejen zde, ale take na mail.

Datum 24.05.2014

Vložil Lucie

Titulek strava

Odpovědět

Dobrý den, chci se zeptat, kolik cvrčků mohu denně podávat čtyřměsíčnímu chamíkovi. Slyšela jsem, že se může přejíst a může si tím ublížit. Děkuji Lucie

Datum 27.05.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: strava

Odpovědět

ono tak docela nejde o chamikuv vek, ale o velikost jeho a podavane potravy. take hodne zalezi jak casto hodlate krmit.
nejlepsi meritko je kdyz si imaginarne naskladate cvrcky po chamikove hrbete od hlavy az ke koreni ocasu. tak asi tolik by mel sporadat potravy. pokud obcas podate holatko, pak postaci dve tri a uz nic k tomu. pokud hodlate krmit denne (nedoporucuji), pak klidne o dva cvrcky mene. nejlepe krmte ob den ci ob dva a jednoho cvrcka mu doprejte navic.
prekrmit se chamik muze, ale nemel by na to pojit.

Datum 20.03.2014

Vložil Soňa

Titulek nežere

Odpovědět

Dobrý den,
mám dvou roční samičku. Je to asi 14 dní co snesla snůšku vajíček (neoplodněných) a od té doby nežere. Nevíte co se s ní děje? Udělala to poprvé. Dříve hned po snůšce (vždy neoplodněných) nevěděla co sníst dřív a teď nic.
Poraďte prosím.

Datum 25.03.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: nežere

Odpovědět

to je dost závažný problém. Pravděpodobně je značně vysílená a pokud do ní nedostanete potravu s největší pravděpodobností zahyne. Pokud samice je březí (i neoplodněná), zásadně zvyšujte dávku vápníku! Vajíčka pak neberou vápník přímo ze samičky a tu pak březost tolik nevysiluje.
Zkusit můžete hodně cukrovanou vodu do stříkačky a opatrně to samičce vnutit. Pinzetkou zkuste podat malé cvrčky v častějších dávkách dokud se samička nevzchopí a nezačne přijímat potravu sama.

Datum 27.03.2014

Vložil Soňa

Titulek Re: Re: nežere

Odpovědět

Dobrý den,
moc děkuji za radu, o vápníku jsem nevěděla, ale začala jsem ji do vody přidávat vitamíny. Často pila, tak to nebyl problém. O 4 dny později snědla 2 červíky a pak nakrájená jablíčka a teď vypadá, že už nabírá sílu. Z ruky nejí jak byla zvyklá, ale když jí to nechám v mističce, tak to během dne zmizí.
Doufám, že je krize zažehnána.

Datum 30.03.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: Re: Re: nežere

Odpovědět

to je dobře, že se z toho takhle dostala. Ono nejcenější jsou beztak vlastní zkušenosti. Tak mnoho zdaru a příště nezapomeňte na ten vápník.

Datum 08.02.2014

Vložil šašetka

Titulek uvizlí cvrcek na jazyku?

Odpovědět

ahoj prosim poradte mame mlade chamika si tak měsic...pekně papal,byl aktivni azbarveni ma stale zelene ocasek zkrouceny ale dnes jen spi nebo otevira tlamičku do vzduchu a mirne vyplazuje jazyk a cely sebou skube zestrany na stranu....mame o nej strach....prosim poradte...muže chamik i zvracet? ten nas jeste nezvraci ale jako by mu neco uvizlo na jazyku...a snažil se to dostat ven..

Datum 09.02.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: uvizlí cvrcek na jazyku?

Odpovědět

ano muze mit uvizlou napriklad zadni koncetinu pod jazykem, nicmene vas pripad jak jej popisujete je spis dehydratace. nejspis je primo pod zarovkou a otevrenou tlamickou se ochlazuje. z pod zarovky jej nevyhanejte, spis na cas zvyste vlhkost v terariu strikanim a navyste davku vitaminu. asi po tydnu zase vratte do normalu.