nebojte se zeptat :-)

Datum 12.07.2015

Vložil milena

Titulek spatny jazyk

Odpovědět

dobry den muj chamik ma skoro porad vyplazeny jazyk driv nezral tak sme ho na doporceni krmyli hadickou tak sem mu vzdycky nechtem pootevrela tlamicku je to tim?? a po snusce zacal normalne vystrelovat jazyk a zral ale ted kdyz trefi cvrcka tak se mu neprilepy na jazyk a vzdy spadne takze se naji jenom kdyz si k nemu dojde co nejbliz a pak kousicek vystri jazyk a sniho poradte prosim co stim

Datum 15.03.2015

Vložil olek

Titulek Chameleon mi nechce žrát šváby.

Odpovědět

Choval jsem cvrčci, ale ti byli moc náchylní na chov tak jsem přešel na švába turkistánský. O ty se tak moc nestarám a neumírají tak často jako cvrčci. Jen mi je nechce moc žrát tak mu je obaluji ve vitamínech. Dělám to pokaždé tak se zase bojím abych ho nepřevitamínoval. Může mi někdo podadit včem je obalit aby je chamík snědl a zároveň abych mu neublížil? Děkuji

Datum 25.01.2015

Vložil Zorka

Titulek Chamík

Odpovědět

ahoj chtěla bych se zeptat. Nemáte někdo zkušenost,když chamíkovi kouka něco ze zatku? Má to tam druhej den. Vypada to jako penis. Hubený a dlouhý cca 2 cm. Nemůže to být něco jiného? Nikdy to neměl. Je mu pět let. Děkuju za odpověd

Datum 26.01.2015

Vložil kozlik

Titulek Re: Chamík

Odpovědět

pokud je to ruzovy, ma vyhrezlou kloaku. je to pro chamika fatalni problem. zkuste opatrne vatovou tycinkou zatlacit zpet a hlidejte. pokud se problem bude neustale opakovat, nebo je to nacervenale, vemte ho ke zkusenemu veterinari, pokud ovsem neni pozde.
poku je to tmave, muze to byt zbytek potravy, pak to radeji nechte, nebo opravdu opatrne pinzetou zkuste vytahnout.

Datum 15.02.2015

Vložil Zorka

Titulek Re: Re: Chamík

Odpovědět

Děkuju už je to naštěstí v pořádku. Měl to dva dny a pak mu to odpadlo. Měla jsem strach s tim něco dělat

Datum 30.11.2014

Vložil Krajler

Titulek Břečťan

Odpovědět

Zdravím, jak je to s břečťanem? Je pro chamíka jedovatej nebo ne? Někdo řekl že neni jedovatej, jenom když vykvete tak ty květy sou jedovatý. Tak sem dal chamíkovi do terárka břečťan ale ne ten venkovní ale pokojovej a jinej člověk mi řekl že je pro chamíky jedovatej tak já nevim, jak to teda je? Už mám ten břečťan v terárku asi tejden nebo dva a Zíza si eště ani nekousl.

Datum 02.12.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: Břečťan

Odpovědět

nevim ale zjistim. dejte mi prosim trochu casu

Datum 02.12.2014

Vložil Krajler

Titulek Re: Re: Břečťan

Odpovědět

Jj :) taky sem pátral ale asi neumim hledat :D

Datum 09.12.2014

Vložil kozlik

Titulek Břečťan

Odpovědět

Tak jsem podal dotaz přímo zahradníkovi a tohle je odpověď:
břečťany skutečně jedovaté jsou, ale pouze pro savce a pouze při požití většího množství. Ptáci, hmyz a dokonce i někteří savci se břečťanem, či jeho plody běžně živí. Za jedovatost pro člověka může glykosid Hederagenin, ten způsobuje potíže s dýcháním a při velké dávce může způsobit až kóma. Míza z břečťanů může u alergiků způsobovat také dermatitidu a puchýře, ale u většiny lidí je kontakt s rostlinou naprosto bez rizika. U nás se nejčastěji setkáte s druhy Hedera helix, Hedera colchica a Hedera hybernica. Mají podobné nároky a všechny jsou stejně jedovaté. (nebo spíše nejedovaté)
Někteří lidé si břečťan pletou s rostlinou Toxicadendron radicans, asi proto, že v angličtině se břečťan nazývá Ivy a Toxicadendron Poison Ivy. Tato rostlina je skutečně velmi jedovatá a nebezpečný je už jen pobyt v lese, kde Toxicadendron roste. V Evropě se s ním nesetkáte, jen výjimečně ve zvláštních sbírkách některých botanických zahrad.
Pokud tedy hledáte rostlinu do terária, břečťan je výborná volba. Je nenáročný, snáší i omezené množství světla a když pomineme, že většina chameleonů jsou hmyzožravci, ani těm býložravým by nejspíš nevadil.

Datum 10.12.2014

Vložil Krajler

Titulek Re: Břečťan

Odpovědět

Moc děkuju za odpověď :) ste zlatej :) takže v terárku ho můžu nechat, tak děkuju :)