nebojte se zeptat :-)

Datum 26.01.2015

Vložil kozlik

Titulek Re: Chamík

Odpovědět

pokud je to ruzovy, ma vyhrezlou kloaku. je to pro chamika fatalni problem. zkuste opatrne vatovou tycinkou zatlacit zpet a hlidejte. pokud se problem bude neustale opakovat, nebo je to nacervenale, vemte ho ke zkusenemu veterinari, pokud ovsem neni pozde.
poku je to tmave, muze to byt zbytek potravy, pak to radeji nechte, nebo opravdu opatrne pinzetou zkuste vytahnout.

Datum 15.02.2015

Vložil Zorka

Titulek Re: Re: Chamík

Odpovědět

Děkuju už je to naštěstí v pořádku. Měl to dva dny a pak mu to odpadlo. Měla jsem strach s tim něco dělat

Datum 30.11.2014

Vložil Krajler

Titulek Břečťan

Odpovědět

Zdravím, jak je to s břečťanem? Je pro chamíka jedovatej nebo ne? Někdo řekl že neni jedovatej, jenom když vykvete tak ty květy sou jedovatý. Tak sem dal chamíkovi do terárka břečťan ale ne ten venkovní ale pokojovej a jinej člověk mi řekl že je pro chamíky jedovatej tak já nevim, jak to teda je? Už mám ten břečťan v terárku asi tejden nebo dva a Zíza si eště ani nekousl.

Datum 02.12.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: Břečťan

Odpovědět

nevim ale zjistim. dejte mi prosim trochu casu

Datum 02.12.2014

Vložil Krajler

Titulek Re: Re: Břečťan

Odpovědět

Jj :) taky sem pátral ale asi neumim hledat :D

Datum 09.12.2014

Vložil kozlik

Titulek Břečťan

Odpovědět

Tak jsem podal dotaz přímo zahradníkovi a tohle je odpověď:
břečťany skutečně jedovaté jsou, ale pouze pro savce a pouze při požití většího množství. Ptáci, hmyz a dokonce i někteří savci se břečťanem, či jeho plody běžně živí. Za jedovatost pro člověka může glykosid Hederagenin, ten způsobuje potíže s dýcháním a při velké dávce může způsobit až kóma. Míza z břečťanů může u alergiků způsobovat také dermatitidu a puchýře, ale u většiny lidí je kontakt s rostlinou naprosto bez rizika. U nás se nejčastěji setkáte s druhy Hedera helix, Hedera colchica a Hedera hybernica. Mají podobné nároky a všechny jsou stejně jedovaté. (nebo spíše nejedovaté)
Někteří lidé si břečťan pletou s rostlinou Toxicadendron radicans, asi proto, že v angličtině se břečťan nazývá Ivy a Toxicadendron Poison Ivy. Tato rostlina je skutečně velmi jedovatá a nebezpečný je už jen pobyt v lese, kde Toxicadendron roste. V Evropě se s ním nesetkáte, jen výjimečně ve zvláštních sbírkách některých botanických zahrad.
Pokud tedy hledáte rostlinu do terária, břečťan je výborná volba. Je nenáročný, snáší i omezené množství světla a když pomineme, že většina chameleonů jsou hmyzožravci, ani těm býložravým by nejspíš nevadil.

Datum 10.12.2014

Vložil Krajler

Titulek Re: Břečťan

Odpovědět

Moc děkuju za odpověď :) ste zlatej :) takže v terárku ho můžu nechat, tak děkuju :)

Datum 23.10.2014

Vložil Pavlína

Titulek chameleon vyvrhl saranče

Odpovědět

Zdravím, nemáte prosím zkušenosti s vyvrhnutím sarančete u chamika? V neděli spal u dna a byl moc tmavý, pak si vylezl nahoru, už vypadal líp, ale otvíral mírně tlamičku a pak jsem našla jsem vyvrhnutá dvě sarančata, tak jsme mu dali vody s hroznovým cukrem a pil, v pondělí jenom polehával, ale aspoň pil, v úterý už lozil, ale ve středu zase jen ležel a večer si zase vlezl ke dnu, ráno byl studený, jak žaba, tak jsme ho z tama vytáhli a dali pod světlo a už se nahříval a zase trochu lozil, ale především spí a když nespí, tak má pootevřenou tlamičku, což taky nevím proč. Ale to, že se chladí, to určitě není, to u něj vypadá jinak. A hlavně už nechce ani pit. Tak jsme ho aspoň položily na chvílu do vody, ať načerpá kloakou. Tak vůbec nevím, čím to může být :-( hlavně, jak od neděle nejedl, tak mu začínají být vidět žebra :-(

Datum 27.11.2014

Vložil kozlik

Titulek Re: chameleon vyvrhl saranče

Odpovědět

mrzi me ze jsem se neozval driv, ale fakt jsem nemohl. neni dobre, ze vam tady neporadil ani nikdo jiny a ze jsou tyhle stranky hodne prohlizeny. alespon odkaz na nejakeho dalsiho chovatele. doufam, ze se vas problem kladne vyresil a vse dopadlo dobre. ono u takovychto anomalii je lepsi okamzite komunikovat a jednat. je mi lito, ze jsem nemohl driv pomoci.

Datum 26.09.2014

Vložil Krajler

Titulek Holátko

Odpovědět

Zdravím, ptal sem se tady na to holátko pro chamíka a rád bych se Vám pochlubil, že Zíza (muj chamík) to holátko snědl :). Koupil sem to holátko včera a dal ho do terárka. Zíza se k němu pomalu přiblížil, asi 2 minuty si ho prohlížel a pak ho slízl :). Takže sem moc rád, že získal živiny a hlavně dost vápníku :)