nebojte se zeptat :-)

Datum 19.10.2017

Vložil Luboš

Titulek Dotaz.

Odpovědět

Dobrý den, mám chamíka pardálího cca 1,5 roku. Potravu přijímá, pije, vylučuje. Leze po celém teráriu. Zdá se že je vše v pohodě. Ale začali se mu na boku dělat tmavé skvrny které se nevybarvují. Můžete mi říci co to je. Nikde jsem se to nedočetl.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Luboš Z.

Datum 20.06.2017

Vložil Čížek

Titulek housenky

Odpovědět

zdravím, chci se zeptat, může chameleón jíst housenky?
díky za odpověď.
viki.ci@seznam.cz

Datum 07.09.2016

Vložil Nick

Titulek Problém s dýchacím vakem

Odpovědět

Zdravím, muj chamík je teď momentálně nemocný, problém s ledvinama. Na to mám od veterináře lék který mu podávám do pusy. No a jelikož teď nemůžu veterináře zastihnout skusím to zatím tady. Veterinář i řikal že má nějakou bouly na dýchacím vaku (nebo uvnitř). Teď mi příde že tam má asi vodu, občas mu z nosu vyleze bublinka nebo kapička vody a když ho krmím mám pocit že si tu potravu strká do toho vaku a ne do žaludku, protože vždycky pak se "fouká", otevře pusu a vyfoukne nebo se nadechne. Občas i slyšim jakoby "písknutí". Nemáte s tím někdo zkušenosti, co by to mohlo bejt? Teď jenom leží na ručníku v terárku, UVB žárovku sem mu dal níž aby svítila přimo na něj a dal sem mu tam lampičku s tepelnou žárovkou. Dvířka terárka sou pořád otevřená dokořán (on stejně nikam neleze) takže větrání má si myslim dostatečný. Vápník dostává samozdřejmě denně a vitamíny jednou tejdně + ještě ten lék na tu močovinu. Tak snad se tady najde někdo kdo by aspoň mohl tušit co s tím vakem muže být.

Datum 19.11.2015

Vložil Marcela

Titulek Zvykne si?

Odpovědět

Dobrý den,koupila jsem od chovatele dospělého ochočeného samečka chameleona,zvyklého na ruku,od té doby,co je v novém teráriu,tak přede mnou utíká a vydatně kouše..je to už dva týdny,přejde ho to?Nemám na něho teď vůbec sahat nebo ho i přes to vytahovat ven? Děkuji.

Datum 12.07.2015

Vložil milena

Titulek spatny jazyk

Odpovědět

dobry den muj chamik ma skoro porad vyplazeny jazyk driv nezral tak sme ho na doporceni krmyli hadickou tak sem mu vzdycky nechtem pootevrela tlamicku je to tim?? a po snusce zacal normalne vystrelovat jazyk a zral ale ted kdyz trefi cvrcka tak se mu neprilepy na jazyk a vzdy spadne takze se naji jenom kdyz si k nemu dojde co nejbliz a pak kousicek vystri jazyk a sniho poradte prosim co stim

Datum 15.03.2015

Vložil olek

Titulek Chameleon mi nechce žrát šváby.

Odpovědět

Choval jsem cvrčci, ale ti byli moc náchylní na chov tak jsem přešel na švába turkistánský. O ty se tak moc nestarám a neumírají tak často jako cvrčci. Jen mi je nechce moc žrát tak mu je obaluji ve vitamínech. Dělám to pokaždé tak se zase bojím abych ho nepřevitamínoval. Může mi někdo podadit včem je obalit aby je chamík snědl a zároveň abych mu neublížil? Děkuji

Datum 25.01.2015

Vložil Zorka

Titulek Chamík

Odpovědět

ahoj chtěla bych se zeptat. Nemáte někdo zkušenost,když chamíkovi kouka něco ze zatku? Má to tam druhej den. Vypada to jako penis. Hubený a dlouhý cca 2 cm. Nemůže to být něco jiného? Nikdy to neměl. Je mu pět let. Děkuju za odpověd

Datum 26.01.2015

Vložil kozlik

Titulek Re: Chamík

Odpovědět

pokud je to ruzovy, ma vyhrezlou kloaku. je to pro chamika fatalni problem. zkuste opatrne vatovou tycinkou zatlacit zpet a hlidejte. pokud se problem bude neustale opakovat, nebo je to nacervenale, vemte ho ke zkusenemu veterinari, pokud ovsem neni pozde.
poku je to tmave, muze to byt zbytek potravy, pak to radeji nechte, nebo opravdu opatrne pinzetou zkuste vytahnout.

Datum 15.02.2015

Vložil Zorka

Titulek Re: Re: Chamík

Odpovědět

Děkuju už je to naštěstí v pořádku. Měl to dva dny a pak mu to odpadlo. Měla jsem strach s tim něco dělat

Datum 30.11.2014

Vložil Krajler

Titulek Břečťan

Odpovědět

Zdravím, jak je to s břečťanem? Je pro chamíka jedovatej nebo ne? Někdo řekl že neni jedovatej, jenom když vykvete tak ty květy sou jedovatý. Tak sem dal chamíkovi do terárka břečťan ale ne ten venkovní ale pokojovej a jinej člověk mi řekl že je pro chamíky jedovatej tak já nevim, jak to teda je? Už mám ten břečťan v terárku asi tejden nebo dva a Zíza si eště ani nekousl.